Рекомендації пацієнтам, що користуються незнімними конструкціями протезів (коронками)

Після фіксації незнімних конструкцій протезів, протягом декількох годин необхідно бути обережними: в цей час відбувається повна кристалізація фіксуючого матеріалу (для деяких матеріалів до доби). Період звикання до коронок та мостоподібних протезів може продовжуватися протягом двох тижнів.

Якщо зубні протези виготовлені або мають покриття з пластмасового матеріалу, слід бути обережними із вживанням продуктів харчування, що мають барвники (кава, міцний чай, смородиновий сік та ін.). З часом, пластмаса стирається та змінює свій колір; враховуючи ці естетичні зміни, протези необхідно оновлювати через декілька років.

При користуванні протезами (коронками) з порцеляни будьте уважні під час вживання твердої їжі (горіхів, насіння, сушеної риби тощо). Слід уникати вживання їжі контрастної температури (гарячої кави з морозивом) тому, що можливе виникнення тріщин та відколів. У цьому випадку необхідно терміново звернутися до свого лікаря.

Правильний догляд за зубними протезами гарантує довгостроковість їх використання, естетичність та комфорт. Під час проведення індивідуальної гігієни порожнини рота рекомендується застосовувати зубні щітки середньої жорсткості, при виборі зубної пасти зверніть увагу на ступінь її абразивності.

В деяких випадках конструкції коронок і мостоподібних протезів мають металеву гірлянду на внутрішній поверхні (з боку піднебіння та язика), що вимагає більш ретельної чистки зубною щіткою цієї поверхні.

За допомогою зубних йоршиків та суперфлосу вдається найбільш ефективно очистити проміжкову частину мостоподібного протезу в місці його прилягання до слизової оболонки ясен (в ділянці відсутності зубів).

Використання внутрішньо-ротового іригатора (Waterpik, Oral-B-центр) дає можливість підтримати ясна в здоровому стані, а також знизити кількість бактерій в тих ділянках ротової порожнини, які недоступні при звичайній гігієні зубів.
Звертатися до лікаря з профілактичною метою для контролю за гігієною порожнини рота та станом незнімних конструкцій протезів (коронок) необхідно кожні 6 місяців.