Рекомендації пацієнту, який проходить лікування брекет-системою

1. Необхідно чистити зуби перед дзеркалом після кожного прийому їжі не менше 10 хв., вживаючи дві спеціальні щітки та йоршик.
Особливості
• За допомогою щіткою з V-подібним жолобом щетини виконують рухи із зовнішньої сторони впродовж верхнього та нижнього зубного ряду. Із внутрішньої сторони ряду застосовують звичайну техніку „вимітання” залишків їжі та зубного нальоту.
• Кожний брекет та прилягаюча до нього поверхня очищуються за допомогою зубної щітки з маленькою голівкою.
• Міжзубні проміжки очищують за допомогою спеціального йоршика.

2. На термін лікування треба відмовитись від вживання горіхів, насіння, попкорна та твердої їжі щоб уникнути пошкодження апаратури.

3. Тверді овочі та фрукти (такі як морква, яблука, груші тощо) не можна відкусувати, треба різати на невеличкі шматочки. Це стосується також жорсткого м’яса та будь-яких продуктів, що потребують відкусування.

4. Протягом терміну лікування не вживати в’язкі продукти – халву, ірис, бажано не вживати звичайні жувальні гумки, оскільки від них важко відчистити нерівну поверхню зубів з брекетами.

5. Треба уникати вживання дуже холодних або гарячих продуктів, оскільки різниця температур може призвести до відклеювання брекетів і погіршення властивостей ортодонтичного дроту.

6. При лікуванні естетичними брекетами, щоб уникнути їх забарвлення, не можна вживати каву, міцний чай тощо.

7. Не треба хвилюватися, якщо в перші 3-7 днів після накладання апаратури з’явиться деякий дискомфорт або больові відчуття в ділянці зубів, травмування слизової оболонки щік і губ. Для полегшення адаптації до апаратури брекети в цей період заклеюють пластиночним воском.

8. У випадку відклеювання брекета необхідно його зберегти та терміново домовитися з лікарем або асистентом про прийом. Це стосується також зміни положення, зафіксованої дуги або ортодонтичного кільця.

9. Кожні 2 – 3 місяця необхідно проходити професійну чистку зубів (Air-Flow) у лікаря-гігієніста.