Рекомендації пацієнту після видалення зуба

Шановний пацієнт!

У даній рекомендації ми спробуємо відповісти на деякі Ваші запитання і дати поради, які необхідні у післяопераційний період.

Для того, щоб Ви не відчували ніякого болю, видалення зуба проводять під місцевим або загальним знеболенням. Інколи лікар повинен зробити невеликий розріз на яснах, який після видалення зуба вшивається.
Після операції Ви можете відчувати дискомфорт, незначний біль, припухлість, виділення крові в ділянці щоки, язика (після вилучення зубів „мудрості”).
Не хвилюйтеся!

Ці явища є нормальними після операції і можуть продовжуватися протягом 2-6 днів, зменшуючись. Буває, що вони продовжуються до 2 тижнів. Якщо Ви відчуваєте, що біль та припухлість посилюються, важко відкрити рот, обов’язково зверніться до лікуючого лікаря на огляд.

Для профілактики ускладнень просимо Вас виконувати всі рекомендації лікаря, наведені нижче:

1. Протягом перших 2 год. прикладати холод на зону втручання по 15-20 хв. через кожні 5 хв.

2. Не полоскати першу добу, з другого дня робити ротові ванночки (розчин Хлоргексидин 0,2%, Гівалекс).

3. Для профілактики ускладнень в день операції не можна вживати гарячу їжу, а наступні 7-14 днів бажано не жувати на бік, в ділянці якого було вилучення. Крім того, необхідно уникати паління і вживання алкоголю.

4. Ретельна гігієна порожнини рота – чистити зуби після кожного прийому їжі, крім зони втручання (уникати чистку зубів 5-7 діб).

5. По можливості уникати фізичних навантажень (заняття спортом), приймання гарячої ванни, сауни у перші 3 доби.

6. При необхідності можна приймати знеболюючі препарати, які не містять аспірин (нурофен, спазмалгон, баралгін, кетанов).

7. Якщо були накладені шви що не розсмоктуються, їх зняття відбувається на 7 день після вилучення.